Bulgaristan Sanayi ve Ticaret Odası Ziyareti

Haberler

Bulgaristan Sanayi ve Ticaret Odası Ziyareti
03 Temmuz 2019

Bulgaristan Sanayi ve Ticaret Odası Ziyareti

Osmaniye Ticaret Odası Başkanı Sayın Murat Aksoy Bulgaristan Sanayi ve Ticaret Odası (BCCI)’nı ziyaret etti ve Oda Baş Sekreteri Sayın Vassil Todorov ve Yatırım Konseyi Başkanı Sayın Vladimir Tomov ile her iki oda arasındaki işbirliği olanaklarını geliştirmek amaçlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Vasil Todorov, Osmaniye’den gelen misafirlerini BCCI’nin Türkiye Ticaret, Sanayi, Denizcilik ve Ticaret Odaları Birliği (TOVV) ile ortaklığında ve Avrupa projelerinin odaları arasındaki işbirliği fırsatlarıyla tanıştırdı. İş delegasyonlarının ve forumların ortak organizasyonunu, bölgedeki şirketler ve diğerleriyle ilgili bilgi alışverişini vurguladı. Genel Sekreter, Osmaniye şirketlerine Bulgaristan’da ekonomik ortaklıklar geliştirmelerinde yardımcı olmak istediğini söyledi. Misafirlerini BCCI’nin faaliyet ve hizmetleri ile tanıştırdı; bunlar arasında istişareler, iş ortakları bulup, Tahkim Mahkemesi’nden ticari anlaşmazlıkları çözümü, fuar vb. konular görüşüldü.

BCCI Yatırım Konseyi Başkanı Vladimir Tomov, Konsey tarafından sunulan geniş yelpazedeki finansal ve yatırım araçları hakkında bilgi sundu.

Osmaniye Ticaret Odası Başkanı Devrim Aksoy, Osmaniye’nin demir çelik, tekstil, gıda ve tarım da dahil olmak üzere önde gelen sektörleri sundu ve bölgedeki yer fıstığı, turp, zeytin, zeytinyağı, manda eti vb. üretimi ve işbirliği alanları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Proje Web Sitesini ziyaret etmek için lütfen tıklayınız.

Ziyaret Hakkında Dış Bağlantılar

Bulgaristan Sanayi ve Ticaret Odası Web Sitesi

PROJE KÜNYESİ

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AB Mali Programları Daire Başkanlığı'nın Sözleşme Makamı ve T.C. Osmaniye Valiliği'nin Faydalanıcısı olduğu Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Projesi GOPA Danışmanlık Ltd. Şti. liderliğindeki konsorsiyum tarafından gerçekleştirilmiştir.

İLETİŞİM

Osmaniye İŞGEM A.Ş.
Şehit Ömer Halisdemir Cad. No: 1
Büyük Tüysüz Mah., Toprakkale/Osmaniye
Telefon: +90 (328) 802 00 55
info@osmaniyeisgem.com