“Kabına Sığmayan KOBİ’ler” İş Geliştirme Semineri Kahramanmaraş’ta Yapıldı

Haberler

Osmaniye İŞGEM Projesi “Kabına Sığmayan KOBİ’ler” İş Geliştirme Semineri Kahramanmaraş’ta Yapıldı
24 Ağustos 2017

“Kabına Sığmayan KOBİ’ler” İş Geliştirme Semineri Kahramanmaraş’ta Yapıldı

Osmaniye Valiliği tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Osmaniye İş Geliştirme Merkezinin Kurulması Projesi (OSİP) kapsamında düzenlenen “Kabına Sığmayan KOBİ’ler” İş Geliştirme Seminerlerinin üçüncü ayağı Osmaniye ve Hatay’ın ardından 24 Ağustos tarihinde Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş’taki potansiyel girişimcilere ulaşmak, onları İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) kavramı hakkında bilgilendirmek ve motivasyonlarını artırmak amacıyla düzenlenen seminere birçok girişimci adayının yanı sıra başta Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun ve KOSGEB Kahramanmaraş İl Müdürü Gülden Uslu olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile sosyal paydaşların ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Osmaniye İŞGEM Projesi Takım Lideri Teodora Hristoforova’nın açılış konuşması ile başlayan seminerde daha sonra söz alan KTSO Başkanı Zabun, Türkiye’nin büyüyebilmesi, ekonomik bakımdan gelişmiş ülkeler liginde başarı sağlayabilmesi için en önemli üç şartın yatırım, istihdam ve üretim olduğuna değinerek, “Bu seminerin, Kahramanmaraş’ın hedefleri ve Türkiye ekonomisine yaptığı katkıların artırılması bakımından önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

Seminerde ayrıca, konuk girişimcilerde ilham yaratmak, onları yüreklendirmek, potansiyellerini ortaya çıkarmaları için yol göstermek ve girişimcilik motivasyonlarını güçlendirmek amacıyla alanlarında tecrübe ve başarı kazanmış konuşmacılar deneyimlerini ve bilgilerini katılımcılarla paylaştılar.

Osmaniye İŞGEM Projesi, yenilikçi KOBİ’lere odaklı güçlü bir platformun kurularak Osmaniye İlinin ve çevresinin sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunmak amacıyla, Osmaniye’de girişimciliğin güçlendirilmesi hedefi doğrultusunda kamu yararını gözeterek geliştirildi. Osmaniye İş Geliştirme Merkezi’nin (İŞGEM) kurulmasını ve faaliyete geçirilmesini sağlayacak olan proje kapsamında; İŞGEM’de yer alacak olan işletmelerin teknik kapasitelerinin iyileştirilmesi, uzun dönemli sürdürülebilirliklerinin sağlanması, personel eğitimleri, iş planı ve kılavuzlarının geliştirilmesi, İŞGEM için görünürlük ve tanınırlık faaliyetlerinin tasarlanarak uygulanması gibi pek çok faaliyet gerçekleştiriliyor.

Seminerden Görüntüler

Kahramanmaraş İş Geliştirme Seminerinden Görüntüler 1/12 - 24 Ağustos 2017
Kahramanmaraş İş Geliştirme Seminerinden Görüntüler 2/12 - 24 Ağustos 2017
Kahramanmaraş İş Geliştirme Seminerinden Görüntüler 3/12 - 24 Ağustos 2017
Kahramanmaraş İş Geliştirme Seminerinden Görüntüler 4/12 - 24 Ağustos 2017
Kahramanmaraş İş Geliştirme Seminerinden Görüntüler 5/12 - 24 Ağustos 2017
Kahramanmaraş İş Geliştirme Seminerinden Görüntüler 6/12 - 24 Ağustos 2017
Kahramanmaraş İş Geliştirme Seminerinden Görüntüler 7/12 - 24 Ağustos 2017
Kahramanmaraş İş Geliştirme Seminerinden Görüntüler 8/12 - 24 Ağustos 2017
Kahramanmaraş İş Geliştirme Seminerinden Görüntüler 9/12 - 24 Ağustos 2017
Kahramanmaraş İş Geliştirme Seminerinden Görüntüler 10/12 - 24 Ağustos 2017
Kahramanmaraş İş Geliştirme Seminerinden Görüntüler 11/12 - 24 Ağustos 2017
Kahramanmaraş İş Geliştirme Seminerinden Görüntüler 12/12 - 24 Ağustos 2017

PROJE KÜNYESİ

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AB Mali Programları Daire Başkanlığı'nın Sözleşme Makamı ve T.C. Osmaniye Valiliği'nin Faydalanıcısı olduğu Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Projesi GOPA Danışmanlık Ltd. Şti. liderliğindeki konsorsiyum tarafından gerçekleştirilmiştir.

İLETİŞİM

Osmaniye İŞGEM A.Ş.
Şehit Ömer Halisdemir Cad. No: 1
Büyük Tüysüz Mah., Toprakkale/Osmaniye
Telefon: +90 (328) 802 00 55
info@osmaniyeisgem.com