Yerel ve Bölgesel İdareler İçin Bilgi Paylaşımı Projesi Açılış Toplantısı

Haberler

Yerel ve Bölgesel İdareler İçin Bilgi Paylaşımı Projesi Açılış Toplantısı
25 Nisan 2019

Yerel ve Bölgesel İdareler İçin Bilgi Paylaşımı Projesi Açılış Toplantısı

Osmaniye Valiliği koodinasyonunda yürütülecek, Osmaniye Belediyesi ve Bulgaristan’ın Sofya Belediyesi’nin ortağı olduğu, Osmaniye İŞGEM ekibi tarafından teknik desteği sağlanan ve yürütülen “Yerel ve Bölgesel İdareler için Bilgi Paylaşımı Projesi” açılış toplantısı 25 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Toplantı, Türkiye ve Bulgaristan’ın ulusal marşlarının okumasıyla başladı. Konuyla ilgili bilgi veren proje yöneticisi Gaye Yalpa, “Avrupa ile ilişkiler Türkiye için her zaman önemli bir süreç olmuştur. Avrupa ile entegrasyon süreci bağlamında da Avrupa Birliği artık bu süreçte yerel yönetimlerin üstlendiği rollere de çok büyük önem vermektedir. Tam da bu noktada, dâhil olduğumuz bu proje ile il ve yerel idare temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademi dünyası temsilcileri ile bir AB üyesi ülkenin meslektaşları ile oluşturulabilecek işbirlikleri ve kurulabilecek ortaklıklar yönünde ciddi faaliyetler yürütülecektir. Projemizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum”diye konuştu.

Toplantıda Avrupa Birliği Başkanlığı adına konuşan Selman Çetin ise “200 proje arasından başarıyla sıyrılarak hibe almaya hak kazanan Yerel ve Bölgesel İdareler için Bilgi Paylaşımı Projesi (BİL-YAP) hem bölgesine hem de Osmaniye’ye büyük katkılar sunacağına inanıyoruz. Projemiz bir hibe programı bir de teknik destek ayağından oluşuyor. Teknik destek ayağında yerel yönetimlerin AB üyelik sürecinde kardeş şehir uygulamalarının etkinliğini artırabilmeleri amacıyla bir takım çalıştaylar, eğitimler, staj programları, çalışma ziyaretleri düzenlenecek. Kurumum adına projenizde başarılı bir uygulama dönemi diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra konuşan Avrupa Perspektifleri Derneği Başkanı Zhivka Nikolova ise yaptığı konuşmada, Avrupa Perspektifleri Derneği hakkında bilgi vererek “Bu projenin etkisi ve sonuçlarının çok başarılı olacağına inanıyorum. Osmaniye Belediyesi ve Sofya Belediyesi arasında uzun sürecek bir işbirliğini başlatacağız. ”dedi.

Vali Ömer Faruk Coşkun, toplantının hem ilimiz hem de ülkemiz adına hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Büyük Osmaniye Otelinde düzenlenen toplantıya Vali Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Vali Yardımcısı Metin Esen, Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan, Toprakkale Kaymakamı Ali Yıldırım, Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, Hasanbeyli Belediye Başkanı Selahattin Denizoğlu, Sumbas Belediye Başkanı Zeki Demiroğlu, İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Cafer Takırtaş, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy katıldı.

Proje Web Sitesini ziyaret etmek için lütfen tıklayınız.

Açılış Töreninden Görüntüler

Yerel ve Bölgesel İdareler İçin Bilgi Paylaşımı Projesi Açılış Toplantısından Görüntüler 1/6
Yerel ve Bölgesel İdareler İçin Bilgi Paylaşımı Projesi Açılış Toplantısından Görüntüler 2/6
Yerel ve Bölgesel İdareler İçin Bilgi Paylaşımı Projesi Açılış Toplantısından Görüntüler 3/6
Yerel ve Bölgesel İdareler İçin Bilgi Paylaşımı Projesi Açılış Toplantısından Görüntüler 4/6
Yerel ve Bölgesel İdareler İçin Bilgi Paylaşımı Projesi Açılış Toplantısından Görüntüler 5/6
Yerel ve Bölgesel İdareler İçin Bilgi Paylaşımı Projesi Açılış Toplantısından Görüntüler 6/6

PROJE KÜNYESİ

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AB Mali Programları Daire Başkanlığı'nın Sözleşme Makamı ve T.C. Osmaniye Valiliği'nin Faydalanıcısı olduğu Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Projesi GOPA Danışmanlık Ltd. Şti. liderliğindeki konsorsiyum tarafından gerçekleştirilmiştir.

İLETİŞİM

Osmaniye İŞGEM A.Ş.
Şehit Ömer Halisdemir Cad. No: 1
Büyük Tüysüz Mah., Toprakkale/Osmaniye
Telefon: +90 (328) 802 00 55
info@osmaniyeisgem.com