İŞGEM Nedir?

İŞGEM Nedir?

İŞGEM: İşletme Fidanlığı

İşletme fidanlığı veya İşletme kuluçkası olarak da adlandırılan İŞGEM-İş Geliştirme Merkezleri kuruluş amacına. hizmet verdiiği sektöre ve yöresel ekonomik önceliklere göre farklılıklar gösterirler. İŞGEM’ ler sağladığı koçluk ve lojistik desteklerle sektörde var olmak isteyen işletmelerin ilk adımlarını attığı mekanizmalar olarak tanımlanabilir. İŞGEM‘ ler bünyesinde barındırdığı işletmelerin başarı oranlarını artırır, yerel ekonomi ile bağlarını güçlendirerek yöresel kalkınmaya katkı sağlar.

İşletmeler İŞGEM’lerin yerleşkeleri içesinde makul fiyatlarda yer kiralayarak finansal ve İŞGEM’ lerin sunduğu koçluk desteklerinden faydalanarak da kurumsal sürdürülebilirliklerini sağlarlar.

İş Geliştirme Merkezleri tüm bunların yanında yeni işletmelere, iş ağlarına erişim ve ortak kullanım hizmetleri gibi olanaklar sunarak onların iç ve dış tehditlere en açık oldukları ilk yıllarında hayatta kalmalarını ve gelişmelerini sağlarlar; böylece başarılı işletmelerin yaratılmasını desteklerler.

 

 

 

 

 

 


PROJE KÜNYESİ

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AB Mali Programları Daire Başkanlığı'nın Sözleşme Makamı ve T.C. Osmaniye Valiliği'nin Faydalanıcısı olduğu Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Projesi GOPA Danışmanlık Ltd. Şti. liderliğindeki konsorsiyum tarafından gerçekleştirilmiştir.

İLETİŞİM

Osmaniye İŞGEM A.Ş.
Şehit Ömer Halisdemir Cad. No: 1
Büyük Tüysüz Mah., Toprakkale/Osmaniye
Telefon: +90 (328) 802 00 55
info@osmaniyeisgem.com