İŞGEM’den “Girişimcilere AB Finansal Kaynakları” Eğitimi

Haberler

İŞGEM'den Girişimcilere AB Finansal Kaynakları Eğitimi
02 Nisan 2018

İŞGEM’den Girişimcilere “AB Finansal Kaynakları” Eğitimi

Sadece bünyesinde yer alacak olan işletmelere değil, Osmaniye’nin girişimcilik potansiyelini oluşturan tüm KOBİ’lere ve girişimcilere destek olmak amacıyla yola çıkan Osmaniye İŞGEM, ilk eğitim programını başlattı.

Osmaniye’deki girişimcileri ve işletmeleri Avrupa Birliğinin Türkiye’deki KOBİ’lere sağladığı finansal programlar hakkında bilgilendirmek üzere farklı hedef gruplara yönelik olarak düzenlenen eğitimler 26-30 Mart 2018 tarihleri arasında yapıldı.

Uluslararası Finans Uzmanı Maria Doiciu tarafından verilen ve Toprakkale Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Osmaniye İŞGEM kampüsünde yapılan eğitimler, katılımcıların Avrupa Birliğinin KOBİ’lere sağladığı finansal fırsatlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve AB’nin mali ve teknik yardım kaynaklarına yapılacak başvuruların hazırlanmasında pratik kazanmaları hedefiyle gerçekleştirildi.

Girişimciler, Osmaniye’deki finans sektörü temsilcileri ile paydaş kurum ve kuruluşların personeli olmak üzere üç ayrı gruba göre hazırlanan eğitim programında, girişimcilerin finansal ve teknik ihtiyaçlarının belirlenmesi, EaSI, COSME ve HORISON 2020 programları tarafından finanse edilecek yatırım projeleri ve potansiyel yararlanıcılar için seçim kriterleri, mikrokredi piyasa açığı değerlendirmesi, KOBİ’lerin finansal ihtiyaçları ve KOBİ’ler için yeni finansal araçların geliştirilmesi gibi konular yer aldı.

Eğitimlerde ayrıca, vaka çalışmaları, EaSI, COSME ve HORISON 2020 programlarına yönelik başvuru taslaklarının hazırlanması gibi egzersizler aracılığıyla, katılımcıların konu hakkında pratik bilgi kazanmaları da sağlandı.

 

Eğitimden Görüntüler

İŞGEM'den Girişimcilere AB Finansal Kaynakları Eğitimi - Osmaniye, 26-30 Mart 2018

PROJE KÜNYESİ

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AB Mali Programları Daire Başkanlığı'nın Sözleşme Makamı ve T.C. Osmaniye Valiliği'nin Faydalanıcısı olduğu Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Projesi GOPA Danışmanlık Ltd. Şti. liderliğindeki konsorsiyum tarafından gerçekleştirilmiştir.

İLETİŞİM

Osmaniye İŞGEM A.Ş.
Şehit Ömer Halisdemir Cad. No: 1
Büyük Tüysüz Mah., Toprakkale/Osmaniye
Telefon: +90 (328) 802 00 55
info@osmaniyeisgem.com