Sofya Ziyareti ve Eğitimciler Eğitimi Semineri

Haberler

Sofya Ziyareti ve Eğitimciler Eğitimi Semineri
01-05 Temmuz 2019

Sofya Ziyareti ve Eğitimciler Eğitimi Semineri

T.C. Osmaniye Valiliği’nin yürütücüsü olduğu, Sofya Belediyesi, Avrupa Perspektifleri Derneği ve T.C. Osmaniye Belediyesinin eş faydalanıcısı olduğu, Osmaniye İŞGEM ekibi tarafından teknik desteği sağlanan ve yürütülen “Yerel ve Bölgesel İdareler İçin Bilgi Paylaşımı Projesi” aktivitelerinden Eğiticilerin Eğitimi Semineri 1 ve 5 Temmuz 2019 tarihleri arasında Sofya’da gerçekleştirildi.

Sofya belediyesinin evsahipliğinde düzenlenen etkinlikler çerçevesinde Osmaniye Vali Yardımcısı Sayın Adem YILMAZ başkanlığındaki 27 kişilik heyet Sofya Belediyesi ve diğer yetkililer ile çeşitli görüşme, ziyaret ve fikir alışverişinin yanı sıra Avrupa entegrasyonu, AB kurumları, yapıları ve politikaları, AB fonları tarafından finanse edilen projelerin hazırlanması ve uygulanması konusundaki bilgilerini geliştirmek için bir Eğiticilerin Eğitimi Seminerine katılım sağladı.

Ayrıca Sofya Belediyesi için başarılı bir finansman aracı olarak “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için Belediye Garanti Fonu (SMEG)” deneyimi paylaşıldı. Fonun kurulması ve işletilmesi, ekonomik kalkınmanın artırılması ve Sofya Belediyesi topraklarında küçük ve orta ölçekli işletmelerin işletilmesi için elverişli bir ortamın yaratılması için çeşitli girişimler de sunuldu. Heyet, “Accelerator Start-up Sofia&rdqou; Pilot Programı ile Sofya Belediyesinin yenilikçi, başlangıç ve sosyal girişimcilere sunduğu fırsatların yanı sıra, Türkiye belediyeleri ve bölgelerinde böyle bir finansal aracın başlatılmasına özel ilgi gösterildi.

Proje Web Sitesini ziyaret etmek için lütfen tıklayınız.

Ziyaret Hakkında Dış Bağlantılar

Sofya Belediyesi Web Sitesi
KOBİ’ler için Belediye Garanti Fonu Sitesi

Sofya Ziyareti ve Eğitimciler Eğitimi Seminerinden Görüntüler

Sofya Ziyareti ve Eğitimciler Eğitimi Seminerinden Görüntüler 1/6
Sofya Ziyareti ve Eğitimciler Eğitimi Seminerinden Görüntüler 2/6
Sofya Ziyareti ve Eğitimciler Eğitimi Seminerinden Görüntüler 3/6
Sofya Ziyareti ve Eğitimciler Eğitimi Seminerinden Görüntüler 4/6
Sofya Ziyareti ve Eğitimciler Eğitimi Seminerinden Görüntüler 5/6
Sofya Ziyareti ve Eğitimciler Eğitimi Seminerinden Görüntüler 6/6

PROJE KÜNYESİ

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AB Mali Programları Daire Başkanlığı'nın Sözleşme Makamı ve T.C. Osmaniye Valiliği'nin Faydalanıcısı olduğu Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Projesi GOPA Danışmanlık Ltd. Şti. liderliğindeki konsorsiyum tarafından gerçekleştirilmiştir.

İLETİŞİM

Osmaniye İŞGEM A.Ş.
Şehit Ömer Halisdemir Cad. No: 1
Büyük Tüysüz Mah., Toprakkale/Osmaniye
Telefon: +90 (328) 802 00 55
info@osmaniyeisgem.com