Osmaniye İŞGEM Çalışma Ziyareti

Haberler

Osmaniye İŞGEM Çalışma Ziyareti
16 Nisan 2018

Osmaniye İŞGEM Çalışma Ziyareti

Osmaniye İŞGEM Projesi kapsamındaki ilk yurt içi çalışma ziyareti 9-11 Nisan tarihleri arasında yapıldı.

Osmaniye İŞGEM personelinin ve paydaş kurumların temsilcilerinin katıldığı çalışma ziyareti, İş Geliştirme Merkezlerinde hizmetlerin nasıl sunulduğuna ilişkin örneklerin incelenmesi, Merkezlerin nasıl yapılandırıldığının ve nasıl çalıştığının görülmesi; karar alma süreçleri, girişimcilerle olan iletişimlerindeki odak noktalar ve iyi uygulama örnekleri hakkında bilgi sahibi olunması amacıyla gerçekleştirildi.

Dört gün boyunca devam eden program, ülkemizdeki örnek İş Geliştirme Merkezlerinin çalışma prensipleri ve hizmet anlayışları hakkında fikir sahibi olunması, deneyimlerin paylaşılması, karşılaşılan ortak sorunlar ve bu sorunların çözümüne yönelik yapılan çalışmalar hakkında fikir sahibi olunması açısından oldukça verimli geçti.

Program ilk olarak Adana İŞGEM’in ziyaret edilmesiyle başladı. Adana İŞGEM Müdiresi Dilem Çele tarafından kabul edilen heyet, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyaretin ikinci durağı ise Tarsus İŞGEM oldu. İŞGEM Heyeti, Tarsus’ta İŞGEM Müdürü Adem Gül ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Çalışma gezisinin ikinci gününde ise Mersin Teknopark ziyaret edildi. Teknopark Müdiresi Özlem Durmaz ile görüşen heyet, ardından Teknopark’ta yer alan ve firmaları gezdi. Çalışma gezisinin üçüncü gününde ise heyet Van’a hareket etti. İlk olarak Van İŞGEM ve Van Sanayici ve İş Adamları Derneği (VANSİAD) yetkilileriyle görüşten heyet ardından Van İŞGEM’de yer alan işlikleri gezdi.

Heyet çalışma ziyaretinin dördüncü ve son gününü iki ayrı şehirde geçirdi. Sabah saatlerinde Van Organize Sanayi Bölgesinin ziyaret edilmesi ve yetkililerle görüşülmesinin akabinde yola çıkan heyet, öğleden sonra Ceyhan’a geldi. Özellikle eğitim alanındaki çalışmalarla öne çıkan Ceyhan İŞGEM’i ziyaret ederek bilgi alan heyet, yetkililerle eğitim konusunda yapılabilecek olası iş birlikleri hakkında görüştü.

Çalışma Ziyaretinden Görüntüler

Osmaniye İŞGEM Çalışma Ziyaretinden Görüntüler 1/3
Osmaniye İŞGEM Çalışma Ziyaretinden Görüntüler 2/3
Osmaniye İŞGEM Çalışma Ziyaretinden Görüntüler 3/3

PROJE KÜNYESİ

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AB Mali Programları Daire Başkanlığı'nın Sözleşme Makamı ve T.C. Osmaniye Valiliği'nin Faydalanıcısı olduğu Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Projesi GOPA Danışmanlık Ltd. Şti. liderliğindeki konsorsiyum tarafından gerçekleştirilmiştir.

İLETİŞİM

Osmaniye İŞGEM A.Ş.
Şehit Ömer Halisdemir Cad. No: 1
Büyük Tüysüz Mah., Toprakkale/Osmaniye
Telefon: +90 (328) 802 00 55
info@osmaniyeisgem.com